Soutěž v Rybništi pro malé Soptíky

V sobotu 30. 9. 2023 se u nás konal již VIII. ročník hasičské soutěže v požárním útoku "O pohár starosty obce Rybniště“.

Letos Rybniště navštívilo dalších osm SDH okresu Děčín (Labská Stráň, Rumburk, Varnsdorf, Vilémov, Dolní Poustevna, Velký Šenov, Šluknov a Království). V požárních útocích soutěžilo 19 týmů ve třech kategoriích.

Po úvodním slovu starosty SDH Rybniště Jaromíra Chroustovského a místostarostky obce Rybniště Bc. Petry Vojtěchové jsme se pustili do útoků. Počasí se nakonec umoudřilo, zranění bylo jen jedno a vše probíhalo parádně.

Rybniště mělo zastoupení ve všech kategoriích. Pro velkou část to byla první soutěž vůbec nebo ve vyšší kategorii. A jak to dopadlo?

Přípravka obsadila krásné 4. místo, mladší 7. a starší 4. Jejich vedoucí jsou na děti pyšní, protože to opravdu není jednoduché, i když to tak může vypadat.

Obrovské poděkování patří členům SDH Rybniště a aktivním zálohám a dobrovolníkům, OÚ Rybniště, klukům z SDH Krásná Lípa, Tomáši Devátému a jeho "občerstvovacímu" týmu.

Činnost SDH Rybniště je podpořena MAS Český sever - "Pro region srdcem, hlavou, zkušenostmi" z programu podpory komunitního života pro rok 2023.