ŠIKULOVÉ v naší škole

Tak máme ověřeno, že v naší školičce jsou ŠIKULOVÉ... Děkujeme za vzornou reprezentaci školy, potažmo obce.

„ŠIKULOVÉ“ je název vzdělávacího pořadu České televize, který se vysílá na Déčku. Tento pořad připravuje televizní studio Ostrava a štáb natáčí ve školách, které jej pozvaly. V květnu 2016 jsme poslali první pozvánku, která vycházela ze zájmu dětí o tento pořad i vyrábění a tvoření obecně. Když nám dramaturgyně odepsala, že naše pozvání povedou v patrnosti a ozvou se při příležitosti natáčení v našem regionu, netušili jsme, že to bude o skoro čtyři roky později.  Nicméně, o to větší radost jsme měli, když se nám před Vánoci ozvala scénáristka s termínem natáčení. A tak jsme v úterý 21. ledna hostili jedenáctičlenný natáčecí štáb České televize. A bylo to báječné! Velký zážitek a zkušenost pro žáky i dospěláky. Scénář nám určil díl nazvaný „RETRO“, ve kterém šlo o vyrábění čtyř retro her. Natáčelo se ve všech třídách, školní družině, před školou i v parku. Natáčení se postupně zúčastnilo všech 40 přítomných žáků. Především pro ně to byl opravdu zážitek – vidět a mluvit s moderátory pořadu Janou a Ivem, poslouchat paní režisérku, sledovat klapku, nenechat se znervóznit několika kamerami, mikrofony… Obdivuhodná je, ale také práce výtvarnice, která zajišťuje všechny potřebné pomůcky k naplánovaným výrobkům.  Během natáčení si děti vysloužily několik pochval za své chování a šikovnost, a to potěšilo zase nás, pedagogy.   Myslím, že budeme dlouho vzpomínat a zároveň se všichni těšíme na výsledek. PREMIÉROVÉ VYSÍLÁNÍ DÍLU, KTERÝ VZNIKL V NAŠÍ ŠKOLE, PROBĚHNE VE ČTVRTEK 5. BŘEZNA 2020!

Mgr. Martina Kočišová, ředitelka školy

 

A pokud jste nestihli dnešní premiéru dětského pořadu Šikulové z Rybniště, podívejte se na web Déčka nebo si pusťte opakování v sobotu 7.3. v 14:55.
Moc se to povedlo!

Video ke stažení na webu Déčka

 

Událost ze dne 21.1.2020 okem fotografa P. Bergra: