Rybnišťský masopust 2023 se vydařil

Nejpropršenější sobota 18.2. přivítala ty, kteří se padající vody nezalekli a vyrazili vstříc veselí, dobrému jídlu a zábavě. V maskách i bez nich, v pláštěnkách i bez nich sešli jsme se v jedenáct hodin na naší nové návsi.

Zahájení Rybnišťského masopustu, pozdravení příchozích a úvodní kejklířskou zábavu si vzali na starost členové Kolínské společnosti Poprávu. Škola si připravila zábavnou rošádu a jejich makaréna roztancovala přihlížející. Děkujeme všem statečným dětem, které přišly a paní Vych nenechaly tancovat samotnou!

Pan starosta rozléval „domácí“ zázvorovici, která léčí, kudy teče, protože ji s láskou připravují v Klubu důchodců.

Početnému masopustnímu průvodu udávala tempo píšťalka a bubeníci, hudební kulisu doplňoval mladý námořník harmonikář, který si klidně seděl pod palmou. Hlahol a veselí průvodu trochu decimoval stále padající déšť, který všechny statečné promáčel až na kost.

Na sále byl pro děti připraven zábavný program plný tance, her, soutěží se Zdeňkem Kaňkou a tvořivá dílnička.

O závěr soboty se postarala kapela SEDIMENTi… úžasný zážitek. Kdo na sále neslyšel, může jen litovat. Pestrý repertoár skladeb od Čechomoru, Nohavici, Stypky k Lucii, Divokýmu Billovi nebo Wohnoutovi nakonec vytáhl posluchače ze židlí a tancovalo se. Nebyli u nás naposledy!

O zabijačkové pochoutky se postarala Restaurace Kulturní dům. Všem moc chutnalo.

DĚKUJEME: za organizační pomoc a bezpečný doprovod obcí hasičům, ZŠ a MŠ Rybniště a velké rodině Veroniky Kozákové / Kejřových za podporu akce, za skvělé koláčky a pletence pro masopustní průvod Klubu důchodců a školní jídelně, za masopustní zastávky rodině Barešových, kulturačkám Lence Slavíkové, Blance Klorové a Milušce Vytlačilové, rodině Kejřových, paní Janě Pištínkové, za koláčky pro hosty masopustu paní Aleně Králové a Marii Kopecké, za bezchybné ozvučení kapely mistru zvuku Jaroslavu Navarovi, Restauraci Kulturní dům za zabezpečení obsluhy baru na sále, za fotky Hynku Vojtěchovi.

Tak zase příští rok!