Svařáček po roce provoněl Rybniště 2019

Zahájení adventního času v Rybništi proběhlo v pátek 29. 11. 2019. V 17 hodin návštěvníky místního kostela přivítal starosta obce Ing. Roman Forfera na koncertě nejznámějšího českého citeristy Michala Müllera. Tradiční program pokračoval před základní školou, kde jsme společně odpočítali rozsvícení nádherného vánočního stromečku (ozdobeného od dětí z družiny) a odpálení slavnostního ohňostroje.

Před stromečkem byl i letos umístěn krásný betlém, který loni vytvořily děti z družiny s naší „vych“. Doprovodným programem byl prodejní jarmark připravený dětmi ze ZŠ a MŠ Rybniště, který se opět vydařil. Nechyběl prodej jarmarečních klobás, po kterých se zaprášilo, a tradiční „svařáček“ za deset kaček, kterého se letos vypilo 52 litrů. Zároveň byl k dispozici čaj zdarma, rum a výborné vánočky (devět ks), štoly (dvě) a perníková buchta. Ohřát se lidé mohli u „ohňových“ sudů.

Celá akce se vydařila, podle ohlasů panovala spokojená předvánoční nálada.

PS: Prý bylo několik zájemců o recept na tvarohovou štolu, tady je:
1ks tvarohu (jedno jaký), 1ks prášek do pečiva, 3 ks vajec, 40 dkg hladké mouky, 10 dkg másla, 10 dkg cukru a 1ks vanilkového cukru.
Udělat těsto, poté přidat oříšky, mandle, rozinky, kandované ovoce (co kdo má rád). Vytvarovat štolu, potřít máslem a péct na 10 min. prudčeji (200°C) a pak pomalu dopéct na (160°C). Kontrolovat špejlí. Po upečení hodně potřít rozpuštěným máslem s trochou rumu a pocukrovat.