Rozsvícení vánočního stromečku v Rybništi 2022

Po dvou letech můžeme zase napsat, že proběhlo tradiční slavnostní rozsvícení vánočního stromečku! V pátek v podvečer před první adventní nedělí se nejdříve zaplnil od 17. hodiny kostel sv. Josefa.

Tam se po úvodním slovu místostarostky rozezněly vánoční melodie v podání Kláry Brábníkové a Martina Vosátky. Poté jsme se všichni sešli na našem novém „náměstíčku“, abychom společně odpočítali rozsvícení stromu (tuhle věc do příště vyladíme, víme, že pan starosta nebyl úplně dobře vidět a slyšet) a následně i rozsvícení oblohy barevným ohňostrojem.

Následovalo otevření školy a pestrý vánoční jarmark výrobků z MŠ a ZŠ byl brzy vyprodán. Bylo vypito 76 litů svařáčku a 35 litrů čaje, snědlo se 104 jarmarečních klobás, nasytilo nás 12 výborných vánoček a 5 štol od pekařek z Klubu důchodců. Přijel za námi stánek s výbornými mandlemi v cukru se skořicí (možná větší úspěch měl ale se svítícími balónky).

Velké díky rodině Chroustovských a Vytlačilových za veškerou podporu a pomoc s organizací akce a všem ostatním, kteří byli jakkoliv u příprav akce.

Děkujeme také za vaši účast, skvělou náladu, milá setkání i trpělivost, když to čekání na svařáček bylo nekonečné (do příště to taky vypilujeme).