Pátý ročník hasičské soutěže

V sobotu 5. října 2019 se v dopoledních hodinách u místního fotbalového hřiště konal 5. ročník soutěže v požárních útocích „O pohár starosty obce Rybniště“. V letošním roce za finanční podpory z programu „Podpora komunitního života na venkově pro rok 2019“.

Po úvodním slovu velitele JSDH Rybniště a organizátora soutěže Jaromíra Chroustovského pronesl pár slov starosta obce Ing. Roman Forfera. V deštivém počasí přivítal všechny soutěžící a jejich vedoucí, popřál dětem, aby se jim útoky povedly a aby zvítězili ti nejlepší. Podle jeho slov jsou vítězi všichni.

Pak vše začalo. Počasí nám vůbec nepřálo, ale je známo, že hasiči „zasahují“ za každého počasí. Soutěžilo celkem 7 družstev (Boletice nad Labem, 2x Jílové u Děčína, Rumburk, Rybniště, Varnsdorf, Velký Šenov). Kategorie byly rozděleny standardně - přípravka (3 - 6 let), mladší (6 - 11 let), starší (11 - 15 let).

A jak vše dopadlo? V kategorii přípravka se na 1. místě umístilo družstvo z SDH Rumburk, 2. místo patřilo místním proudničkám. V mladší kategorii se na 1. místě umístily děti z SDH Varnsdorf, na 2. místě z SDH Velký Šenov a na 3. z SDH Boletice nad Labem. Naši byli na 5. místě. V kategorii starší 1. místo obsadilo SDH Velký Šenov, 2. místo SDH Varnsdorf a 3. místo SDH Rybniště.

Všechna družstva obdržela diplomy a dárkovou tašku s upomínkovými předměty obce a sladkostmi. Pro první tři družstva byly připraveny také poháry a medaile. V průběhu soutěže měli všichni možnost využít zajištěné občerstvení.

Děkujeme za půjčení a perfektní přípravu louky pod fotbalovým hřištěm, OÚ Rybniště, členům JSDH Rybniště, SDH Rumburk (zajištění cisterny), panu Navarovi a všem dobrovolníkům, kteří nám pomohli s přípravou či realizací.