Vánoční stromeček 2017

V pátek 24. listopadu 2017 jsme se v 17 hod. sešli v kostele sv. Josefa, abychom si v Rybništi připomněli blížící se advent a vánoční svátky.

Po přivítání místostarostkou obce Bc. Petrou Vojtěchovou se konal koncert vokálního uskupení PANOPTIKUM, 18 lidiček pod vedením nadějné absolventky sbormistrovství Jany Eichler Honců. Kostelem zazněly vokální popové produkce, ale i klasické vánoční písně. Na piano doprovázela naše „kulturačka“ Tereza Rauch. Bylo nevídané vidět úplně zaplněný kostel - dle odhadů více než 150 návštěvníků. Podle ohlasů se koncert velice líbil.

Poté jsme zamířili před místní základní školu. Starosta obce Ing. Roman Forfera všechny návštěvníky přivítal, děti nám společně s učitelkami ze ZŠ a MŠ Rybniště zazpívaly a zatančily. Po dotančení se slavnostně rozsvítil krásně ozdobený vánoční stromeček a byl odpálen nádherný ohňostroj. Nově také zdobí prostor před stromečkem roztomilý betlém od dětí ze školní družiny.  K předvánoční atmosféře nechyběl „svařáček za 10 kaček“, vypilo se 32 l - tak snad letos ochutnal každý, kdo chtěl. Chutné vánočky a štoly, které upekly naše „důchodky“, také rychle zmizely.

Vánoční strom je letos opět z Rybniště, tentokrát ho obci daroval Ing. Jan Machač z Farmy Chřibská (z jeho pozemku pod „Hangárem").