První Noc s Andersenem v Rybništi

Obec se letos poprvé zapojila do celorepublikové akce Noc s Andersenem. Malým nocležníkům jsme v pátek 1.4. připravili zážitkové odpoledne a večer, zakončený přespáním v nové klubovně kulturního domu.

Velké poděkování ještě jednou putuje manželům Uhrovým do Knihkupectví Papírová loď v Rumburku za milé přijetí a vstřícnost, za ochotu odpovídat na spontánní otázky dětí, za odvahu nechat jim chvíli knihkupectví "napospas".

O podvečerní program se postaral kolektiv ze ZŠ a MŠ Rybniště a připravil si pro děti čtenářské dílničky. Děti skládaly puzzle z obrázků Josefa Lady, na způsob komiksu vymýšlely, co, kdo říkal, v pracovním liště s obrázky Josefa Lady označovaly správný text, společně četly v koutku družinové knihovničky. A spolu pak vytvořily krásné dílo (obraz nočního městečka s hvězdičkami se jménem), které bude v klubovně kulturáku první přespávací akci připomínat.

Děkujeme za podporu Lužické rybce, za pomoc s přípravou občerstvení pro děti paní Janě Klorové st. a maminkám, za pomoc s organizací akce hasičům a hlídačkám Mirce, Janě a Irence.

Fotogalerie: