Bivoj 2018

V sobotu 1. září se ve večerních hodinách v klubovně na místním fotbalovém hřišti konala „Oldies párty“ s peckami nejen 70. - 80. let. V režii DJ Kraťase zazněly i krásné devadesátky a hity současnosti. Večer se velmi vydařil, potenciální Bivojové nabrali sílu na následující den, kdy proběhl kvůli deštivému počasí odložený 5. ročník soutěžního klání „Rybnišťský Bivoj“.

Zasoutěžit si přišlo celkem 13 chlapáků. V hromadných disciplínách na ně a jejich ratolesti (ať vlastní či půjčené) čekala vyhlídková jízda „moderním dopravním prostředkem“ a sestřelování předmětů stříkací pistolí, věšení prádla na čas (už tam nastaly problémy s poznáváním barev). Slovní fotbal rozpohyboval mozkové závity všech soutěžících (zde se ukázalo, že ani Brno není tak velké město, abyste si na něj vzpomněli). Ve vytlačované se chlapi vzájemně vytlačovali z ohraničeného prostoru a se svázanými dolními končetinami nad kotníky. Naštěstí všichni přežili a mohli společně na paralelní disciplíny. Pořezali „kulány“ na zimu, zahráli si „diskgolf“ a absolvovali překážkovou dráhu s obrovskou pneumatikou. Poslední soutěž se nesla v duchu jídla. Sníst na čas s rukama za zády sedm dobrot zavěšených na prádelní šňůru a zapískat na píšťalku.

Letošním Rybnišťským Bivojem se stal na děleném 1. a 2. místě Roman Forfera a Michal Holub. 3. místo si vysoutěžil Hynek Vojtěch. Nejen vítězům, ale všem soutěžícím, kteří nás více jak dvě hodiny bavili svými výkony, moc a moc gratulujeme.

Souběžně s Bivojem probíhala soutěž „O nejlepší rybnišťskou bábovku“. Letos se sešlo 14 bábovek různých chutí, tvarů a vůní. Pro pětičlennou porotu ve složení paní Doležalová, Horáková, Matějková, Rauchová a Šusterová bylo velmi těžké vybrat tu nej. Přesto se podařilo. 1. místo si odnesla Eliška Papežová, 2. místo Pavla Jadrníčková a na 3. místě se umístila Lucka Holubová. Všem, i na „bedně“ se neumístěným, moc a moc gratulujeme. Pochutnali si určitě všichni.

Pro děti bylo připraveno malování na obličej a barvení vlasů pod taktovkou Evy a Lucky.

Všem, kteří pomohli s přípravou, realizací či finančním zajištěním, moc děkujeme (OÚ Rybniště, manželé Doležalovi, J. Chroustovský, E. Cahloupecká a L. Sunegová, DJ Kraťas a výše zmíněná porota). Fotografie na webu obce (z dílny P. Vojtěchové a I. Vytlačilové).