Cyklistický závod Tour de Feminin 2018

31. ročník mezinárodního etapového cyklistického závodu žen Tour de Feminin skončil. Celkové hodnocení proběhlo po dojezdu 5. etapy v Krásné Lípě v neděli 8.7.2018. Čtyřdenní závod rozdělený do pěti etap nakonec vyhrála Američanka Leah Thomas, nejlepší česká závodnice a vrchařská specialistka Nikola Nosková skončila na šestém místě.

Čtyřdenní závod rozdělený do pěti etap nakonec vyhrála Američanka Leah Thomas, nejlepší česká závodnice a vrchařská specialistka Nikola Nosková skončila na šestém místě.

Závod se každoročně jede v oblasti Šluknovského výběžku, tratě vedly centrem Národního parku Českého Švýcarska a Lužických hor. Start i cíl závodu byl v Krásné Lípě, závodnice (kterých bylo letos téměř 160) při jednotlivých etapách zavítaly též do Jetřichovic, Varnsdorfu, Chřibské a několitrát projížděly Rybništěm.

V Rybništi se v rámci závěrečné 5. etapy jela také rychlostní prémie, kterou vybojovala celková vítězka závodu Leah Thomas. Cenu obce Rybniště za vítězství v Rychlostní prémii předával vítězce na Křinickém náměstí starosta obce Ing. Roman Forfera.

Obec Rybniště spolupracuje na úspěšném průběhu závodu organizačně i finančně.

Kompletní výsledky a fotografie najdete na stránkách závodu.