Vánoční stromeček 2018

V pátek 30. listopadu 2018 jsme společně přivítali adventní čas v Rybništi. Od 18 hodin se konalo v kostele Sv. Josefa nádherné vystoupení vokálního uskupení Panoptikum, které k nám zavítalo již podruhé.

Po úvodním slovu místostarostky obce Bc. Petry Vojtěchové se kostelem nesly známé i méně známé písně a nechyběly tradiční vánoční skladby. I letos bylo v kostele plno.

Po vystoupení jsme se přesunuli k místní základní škole, kde všechny přivítal starosta obce Ing. Roman Forfera. Společně s dětmi ze školy odpočítal rozsvícení vánočního stromečku a odpálení slavnostního ohňostroje. U stromečku je velkou ozdobou ručně malovaný betlém od dětí z družiny pod skvělým vedením „naší Vych“.

Poté byl zahájen (letos poprvé takto souběžně) vánoční jarmark v prostorách školy. Děti nabízely k prodeji nejrůznější ručně vyrobené vánoční dekorace. Nabízel se také obecní kalendář na rok 2019, vytvořený u příležitosti blížícího se výročí založení školy.

Ke sváteční atmosféře přispěl stánek s tradičním svařáčkem za deset kaček, čaj pro děti a vánočky, štoly a perníčky. Novinkou (pozitivně přijatou) byl stánek s grilovanými klobásami. V nabídce byla jarmareční a ústecká klobáska za 30,-Kč/ks.

Bylo příjemné, že jsme se mohli v mrazivém a větrném počasí ohřát u sudů s ohněm. A jak to vše dopadlo? Jarmark byl téměř vyprodán, svařeného vína se letos vypilo rekordních 48 litrů, čaje 30 litrů a 1 litr rumu. Klobásek se snědlo 87 ks (zbyly slovy dvě). Poslední návštěvníci odcházeli až kolem deváté hodiny večerní.